Maszyny budowlane i serwis - można lepiej i taniej

Moje publikacje

Bookcase

Na blogu piszę o tematach istotnych aktualnie dla mnie lub dla ciebie. Informacja podana w blogowej pigułce jest łatwiej przyswajalna. Przynajmniej na mnie tak to działa. Jednak czasem nie pozwala na zobaczenie całości problemu. Tu są odnośniki do dłuższych artykułów na tematy, o których pisałem na blogu. Niektóre będą po prostu kompilacją kilku wpisów dotyczących tego samego tematu. Tu są również odnośniki do publikacji w formacie „pdf”, które możesz pobrać bezpłatnie po podaniu adresu e-mail, którego nikomu nie udostępnię.

Jak obniżyć koszty ogumienia – poradnik (pdf)

Informacje na temat doboru i eksploatacji opon możesz znaleźć w kilku artykułach na moim blogu. Teraz zebrałem je w jednym miejscu w formie poradnika Guma i powietrze, który możesz otrzymać bezpłatnie w formacie „pdf”.

Ile NAPRAWDĘ kosztuje maszyna (pdf)

W artykule jest opisany sposób obliczania kosztów posiadania i eksploatacji maszyny oraz ich wpływ na koszty produkcji.

Jaka powinna być umowa serwisowa (część I)

Koszty maszyn mogą całkowicie zniweczyć cały wysiłek przedsiębiorcy i zamiast zysku przynieść straty. Jednym ze sposobów utrzymania pod kontrolą kosztów kluczowych maszyn jest zawarcie dobrej umowy serwisowej.

Artykuły w magazynie Surowce i Maszyny Budowlane

Od kilku lat magazyn Surowce i Maszyny Budowlane publikuje moje artykuły na temat eksploatacji maszyn budowlanych. Zapraszam do lektury.

Publikacje w języku angielskim

Ron Slee stworzył Learning Without Scars. Jest to moim zdaniem najnowocześniejszy ośrodek szkolenia on-line dla pracowników zatrudnionych w działach serwisu (Service), części zamiennych (Parts), marketingu i sprzedaży (Selling & Marketing).

Potrzeby użytkowników maszyn budowlanych, górniczych, rolniczych oraz środków transportu są jednakowe na całym świecie. Wiedza zebrana w  Learning Without Scars jest użyteczna również dla polskich serwisantów, dla pracowników magazynów i sprzedawców części zamiennych oraz maszyn, a także marketingu, analiz i zarządu takich przedsiębiorstw.

Unikalną częścią koncepcji Rona Slee jest możliwość zdalnej (przez internet) oceny umiejętności pracowników tych działów (Skills Assesments), zatrudnionych na różnych stanowiskach i o różnym stopniu zaawansowania.

Ron Slee zaprosił mnie do napisania kilku artykułów na jego blogu. Możesz je znaleźć klikając tutaj.